O KLUBIE

groupLudowy Sportowy Klub Kolarski ,, Bełchatów ’’ powstał w 1994 roku z inicjatywy byłego kolarza ,olimpijczyka Kazimierza Jasińskiego. Już pięć lat później brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii junior młodszy zdobywa Emil Rumik w wyścigu MTB.

W tym samym roku ( 1999 r) Radosław Pasternak zostaje Mistrzem Polski LZS w kategorii orlik w wyścigu przełajowym. W następnym roku Marcin Rosiński i Damian Walczak zdobywają brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasyfikacji klubowej w kategorii junior młodszy – wyścig MTB.

Rok 2001 to sukcesy Artura Detki i Damiana Walczaka, Artur i Damian to czołowi zawodnicy Pucharów Polski MTB, dodatkowo Damian zostaje

II Wicemistrzem Polski w kategorii junior – wyścig MTB.

Rok 2002-2003 to powołanie do kadry Polski Damiana Walczaka i udział w Pucharach Świata.

Kolejne lata to sukcesy Tomka Krupińskiego który w 2003 roku zdobywa srebrny medal w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w kategorii junior młodszy, w 2005 roku Tomek zostaje Mistrzem w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w kategorii junior, zdobywa również tytuł I Wicemistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego oraz jako członek kadry Polski uczestniczy w Mistrzostwach Europy i Pucharach Świata.

W 2005 roku nasi wychowankowie występujący w barwach grupy KNAUFF Artur Detko i Damian Walczak zajmują czołowe miejsca w Pucharach Polski na szosie w kategorii orlik a Damian zostaje zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

W 2006 roku Damian Walczak jest członkiem kadry Polski orlików, uczestniczy w Pucharach Świata i Mistrzostwach Europy.

W 2009 rok Michał Kosior zdobywa brązowy medal w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w kategorii junior.

Bardzo dobrze w Elicie spisuje się Artur Detko czego efektem było powołanie do kadry Polski na Tour de Polong w historycznym występie naszemu wychowankowi przeszkodziła kontuzja której nabawił się tuż przed wyścigiem.